• Home
  • Genel

Kadınlar saçlarını neden değiştirmek isterler?

Saçlarımızda değişiklikler yapmayı seviyoruz ama bizi bu duruma iten nedenler neler?

Biz kadınlar için, saç rengimizi, kesimimizi ve stilimizi değiştirmek birçok nedene bağlı olabiliyor. Yapılan bir çalışmaya göre kadınlar, saçlarını tamamen farklı bir renge boyamak ya da sadece saç uçlarını kestirmek gibi işlemler de dahil olmak üzere, her yıl saçlarını en az iki kere değiştiriyorlarmış.

Peki, bizi bu değişimlere iten ne oluyor? İşte bu nedenler!

1.Yeni başlangıçlar

Özel veya iş hayatında yaşadığımız yeni başlangıçlar, yeniliklerle beraber saç rengimizi veya kesimimizi de değiştiriyoruz. Mesela yeni bir işe başlamadan ya da üniversitenin ilk gününden önce mutlaka saçlarımızda da bir yenilik olsun isteriz.

2.Mevsim değişikliği

Kış boyunca uzayan saçları yazın kestirmek veya yazdan kışa geçerken daha koyu bir saç rengi denemek sana da tanıdık gelmiyor mu? Mevsim değişimlerinde de saçlarımızda değişim olmasını isteriz, özellikle yazın tatile gitmeden önce mutlaka saçlar değişir!

3.Özel günler

Düğün, mezuniyet, bayram gibi özel günlerden önce saçlarını değiştirmeyen var mı? Farklı bir saç rengi, hareketli bir saç kesimi derken bu liste uzayıp gider!

4.Zor zamanlar

Başımızdan geçen kötü olaylar sonucundaki zor zamanlardan sonra kendimize gelebilmemiz, güvenimizi geri kazanmamız ve kendimizi özel hissetmemiz için saçlarımızda farklılık olmasını isteriz. Biraz klasik ama gerçekten etkili bir yöntem olduğunu söylememiz gerek!

5.İlham almak

En sevdiğin ünlünün ya da bir dergiyi karıştırırken beğendiğin saç rengini hemen denemek istediğin oldu mu? Ünlü yıldızların saç renkleri veya farklı saç modelleri de, saçlarımızı değiştirmemiz için bize her zaman ilham olmuştur.

6.En son trendlere bir şans vermek

Her sezon trendler değişiyor, bize de bu trendleri takip edip denemek düşüyor! ”Acaba bende nasıl görünür?” diye düşünüp, kendini saç boyası seçerken ya da saçlarını keserken bulduysan kulübümüze hoş geldin!

Mutlu pazarlar:)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ulaş Etike
1
Merhabalar. ..
Merhabalar
Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz.