• Home
  • Genel

Amerikan Fön Hakkında Bilmen Gerekenler

Saçları kalıcı olarak düzleştirmek isteyenler son dönemlerde Amerikan fönü gibi uygulamaları tercih ediyorlar. Kalıcı ve uzun süre saçları düzleştiren uygulamalardan en popüler olanı kuşkusuz Amerikan Fönü! Amerikan fönü, doğal keratin içerdiği için saçları beslediği ve daha hızlı uzamasına yardımcı olduğu biliniyor. Peki, Amerikan fönü nedir ve nerelerde yapılabilir? En çok merak ettiğin soruyu tahmin edebiliyoruz. Senin için Amerikan fönüne dair merak ettiğin her şeyi bu yazımızda yazdık.

Amerikan fönü nedir?

Amerikan fönü, profesyonel saç bakım malzemeleri ile saça yeni bir katman oluşturarak saçların uzun bir süre dümdüz görünmesini sağlayan bir işlemdir.
Amerikan fönünde keratin yapılı özel bir formül kullanılıyor ve saçların dümdüz görünmesi sağlanırken aynı zamanda daha bakımlı olması amaçlanıyor.

Amerikan fönü ne işe yarıyor?

Amerikan fönü, içeriğindeki keratin sayesinde saçlarına bakım yaparak daha yumuşak görünmesini sağlar. Kullanılan solüsyon sayesinde saç tellerine yeni bir katman oluşturarak saçların kalıcı olarak daha düz görünmesine yardımcı oluyor, saçların nem oranının arttırdığı biliniyor. Bu nedenle Amerikan fönü yaptıranlar, sonrasında saçlarının daha hacimli ve dolgun göründüğünü söylüyorlar.  Amerikan fönü, Brezilya fönünün aksine saç tellerindeki pul tabakalarına zarar vermiyor. Saç tellerini koruyarak dış etkenlere karşı bir katman oluşturuyor.

Amerikan fönünün kalıcılığı ne kadar?

Amerikan fönü kalıcılığı, kişinin saç yapısına bağlı değişkenlik gösterebilir. Genellikle Amerikan fönü saçlarda 3-4 ay kalıcılık gösterir. Eğer çok kıvırcık ve dalgalı saçların varsa bu işlemin kalıcılık süresi azalabilir. Amerikan fönünün avantajlarından yararlanmak için bu işlemi 3-4 ayda bir tekrarlanman gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ulaş Etike
1
Merhabalar. ..
Merhabalar
Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz.